VZM1.eu

 

VZM-1

wnioski o zwrot VAT

za materiały budowlane

najlepsze konto do

zwrotu podatku VAT

 

Komu przysługuje zwrot VAT

Jak to działa?

Cennik

Zamów usługę

O nas

Kontakt

Jak to działa

Procedura zwrotu podatku VAT za materiały budowlane jest dość prosta – trzeba wypełnić wniosek VZM-1 i dołączyć do niego kopie faktur oraz kopię dokumentu, który potwierdza prawo do mieszkania lub domu np. akt własności.

Nie ma żadnych ograniczeń w stosowaniu zwrotu tzn. każdy kto buduje dom lub remontuje (wykańcza) mieszkanie, ma prawo do otrzymania zwrotu VAT za materiały budowlane zakupione do końca 2013 roku.

Największy problem stanowi zwykle wybór czy dany materiał kwalifikuje się do zwrotu podatku VAT, bowiem nie każdy sprzedawca umieszcza na fakturach symbol PKWiU. Zdarza się też, że na fakturze jest tylko nazwa handlowa towaru bez określenia czy to materiał przydatny do budowy czy remontu i wtedy odpowiednią decyzję podejmuje urząd skarbowy. Głównie dlatego warto skorzystać z pomocy uprawnionego doradcy specjalizującego się w zwrocie VAT od materiałów budowlanych.

Sam formularz VZM-1 nie powinien być problemem, choć trzeba np. pamiętać, aby użyć aktualnej wersji wniosku i zaadresować go do urzędu skarbowego zgodnie z miejscem zamieszkania. Wniosek VZM-1 można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą. Od chwili złożenia lub wysłania urząd skarbowy ma 4 miesiące na rozpatrzenie wniosku i przekazania kwoty podatku VAT na konto bankowe wnioskującego.

Warto wiedzieć, że 2014 rok jest ostatnim rokiem składania wniosków, a odzyskać VAT można za materiały budowlane kupione od 2006 do końca 2013 roku. Należy też pamiętać, że ustalony jest górny limit zwrotu podatku VAT w wysokości ok. 35 tys. dla budowy i ok. 15 tys. dla remontu (limity zmieniają się co kwartał).

Wniosek VZM-1 można wypełnić samodzielnie, ale kupując taką usługę warto wiedzieć, że zgodnie z prawem wniosek może być wykonany wyłącznie pod nadzorem doradcy podatkowego lub osoby posiadającej certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów.

PARTNERZY

POLECAMY

 

kontakt

© VZM1.eu 

by ACONTIS Usługi Księgowe Warszawa 2010-2014

nota prawna